You are not connected. Please login or register

Lavaalis Xiorituri

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Lavaalis Xiorituri Empty Lavaalis Xiorituri on Pon Lip 04 2016, 03:22

Lavaalis Xiorituri

Lavaalis Xiorituri
Przywódca Smoków
I M I Ę
L A V A A L I S . X I O R I T U R I
Pełne miano tego smoka brzmi Lavaalis Xiorturi. Częściej jednak przedstawia się jako Lis lub Lavi.

R A S A
S M O K . B Ł Y S K A W I C

W I E K
2 5 . L A T

W Y G L Ą D:
Skóra Lisa przypomina taką, jaką posiadają jaszczurki, ale jest bardzo wytrzymała. Ponadto jest koloru czarnego, o ciemnogranatowym połysku, a na ciele ma błękitne wzory. Jego oczy są trochę ciemniejsze. Smok ten jest rozmiarów nietypowych, bo mierzy trochę mniej niż 3 metry. Ma około 8 metrów długości, zaś rozpiętość jego skrzydeł wynosi 14 metrów. Nie posiada piór. Jego klatka piersiowa jest potężna, a szyja krótka. Natomiast głowę ma dużą i spłaszczoną, uszy są za to dość długie i wrażliwe dzięki sporej powierzchni. Warto uważać na jego łapy, bo choć są niezbyt grube i średniej wielkości, to są całkiem silne. Posiada również dwie pary skrzydeł; jedne służą do wzbijania się w powietrze, zaś drugie do stabilizacji lotu, podobnie jak końcówka ogona. Całkiem dobrze widzi w ciemnościach. W powietrzu porusza się szybko i z gracją, za to jest dość niezgrabny na ziemi ze względu na stary uraz prawej przedniej łapy.

H I S T O R I A
Niewiele rzeczy z dzieciństwa Lavaalis pamięta tak dobrze jak plecy swego opiekuna. Był on dla malca kimś niesamowitym, a zarazem nieuchwytnym. Od kiedy dobrze nauczył się chodzić, wędrował za nim nieprzerwanie. Dość szybko odkrył jego nietypowość; choć był wilkiem, chodzil ubrany i poruszał się na dwóch łapach. Inną jego cechą była małomówność. X nigdy się nie usprawiedliwiał, kiedy kazał małemu smokowi czekać zbyt długo na jedzenie, albo kiedy docierały do niego ciche protesty ledwo zdolnego do marszu smoczęcia. Zachowywał się tak, jakby młody był dla niego zwyczajnym ciężarem. Pierwszy raz odezwał się doń po roku; "jesteś Lavaalis X Xiorituri", powiedział. W istocie nadał małemu stworzonku imię, a sam kazał określać siebie jako X. Nauczył on Lisa wielu ważnych rzeczy, tych podstawowych, jak łapanie ryb, a także "mniej potrzebnych", jak praca nad sobą. Mimo to rzadko się odzywał, bo uznawał, że nie jest to konieczne. Młody smok zaś brał z niego przykład, lepiej ucząc się czytać i słuchać, niż mówić.
Warto dodać, że mając 8 lat popełnił największe w swym życiu głupstwo. Otóż natrafił na innego smoka, Smoka Ognia. Ów nie był zdecydowanie w dobrym nastroju, gdyż pozostawił Lisa za sobą, poparzonego i rannego. Po trzech dniach usilnych poszukiwań odnalazł go wreszcie X, mocno zaniepokojony długą nieobecnością ciemnego gada. I choć udało mu się ocalić życie podopiecznego, to ciężko było to samo powiedzieć o łapie. Przez tę kontuzję smok zaczął na ziemi poruszać się dość niezgrabnie, ponadto łapa nabrała zwyczaju nagłego uginania się pod nim. Jednak wyciągnął z tej lekcji wnioski. Nie, nie takie, że powinien unikać rozwścieczonych ognistych smoków. Widok gada ziejącego ogniem sprawił, że i on postanowił nauczyć się robić coś podobnego; w końcu, zauważył podobieństwo bestii do jego samego. A jego opiekun i mentor od zawsze podkreślał różnicę pomiędzy nim a sobą. I w ten oto sposób Lavaalis odkrył swe zdolności.
Gdy Lis ukończył 15 lat, X go opuścił. Jak? Zwyczajnie, w swoim własnym stylu. To znaczy, odszedł bez słowa. Od tego wydarzenia minął już dziesiąty rok, kiedy nieduży gad dotarł do tej Krainy.

C H A R A K T E R
X jest istotą, zdaje się, uprzejmą, choć również na swój sposób dziwną i tajemniczą. Sprawia wrażenie cichego, ale winnym jest fakt, że używa zaledwie pojedynczych słów, i to tylko wtedy, kiedy musi. Bawią go zwyczajne drobnostki, często zaczepia innych, ale niekoniecznie ze zwykłej złośliwości. Zazwyczaj otwarcie lekceważy tych, którzy się nadto unoszą. Ciężko stwierdzić, czy kogokolwiek szanuje. Raczej traktuje wszystkich na swój własny, zazwyczaj pokręcony sposób. Lubi eksperymentować z zachowaniami innych, chociażby poprzez robienie dziwnych rzeczy. Czasami sprawia wrażenie niedorozwiniętego umysłowo, ale nie wolno go lekceważyć! Jego umysł jest jak najbardziej zdrowy, i do tego bezsprzecznie bystry i pojętny. Dodatkowo, pomimo wieku, Lis nie zatracił wręcz dziecięcej ciekawości. Odznacza się również cierpliwością i sprytem, a także nie brak mu energii. Myśli ciut inaczej niż inni, choć właściwie to nic nienormalnego. W końcu, każdy jest inny.

E K W I P U N E K
K O Ś C I

C I E K A W O S T K I
+ precyzyjnie pluje fioletowymi pociskami plazmy, ale nie jest w stanie atakować nimi szybko; mają za to dużą siłę wybuchu;
+ jego ogień to półpłynna masa podpalana acetylenowo-tlenowym ogniem, jednak sam płomień jest to tylko cienką strugą, która na większą odległość się nic nie zrobi;
+ gdy się denerwuje, wokół niego pojawiają się drobne wyładowania elektryczne;
+ jest odporny na elektryczność;
+ pod wpływem wściekłości wzory na jego ciele się zmieniają, niektóre zaczynają przypominać błyskawice, od których Lis się elektryzuje; elektryczność ta jest jedna dość słaba;
+ na ziemi porusza się dość niezgrabnie, ze względu na stary uraz prawej przedniej łapy;
+ odzywa się rzadko, i tylko pojedynczymi słowami;
+ sprawia wrażenie osobnika niepełnosprawnego umysłowo, choć w rzeczywistości tak nie jest;
+ lubi denerwować stworzenia mniejsze od niego, takie jak wilki;
+ jego wzory są niewidoczne w ciemności;
+ wbrew pozorom mówi całkiem dobrze(tylko gdy mówi cicho i pospiesznie, brzmi niewyraźnie);

A T R Y B U T
S P R Y T

R E L A C J E
T s u k i H a n a - znajoma
T s u k i - znajomy
N a d i a - bardzo x interesujący x wilkOstatnio zmieniony przez Lavaalis Xiorituri dnia Sob Sie 13 2016, 21:20, w całości zmieniany 5 razy

2Lavaalis Xiorituri Empty Re: Lavaalis Xiorituri on Pon Lip 04 2016, 09:32

Ongaku Jiyuu

Ongaku Jiyuu
Dojrzewający
Admin MG Przedsiębiorca
Przedstawione poniżej rasy są rasami podstawowymi - gracze posiadają możliwość stworzenia własnej rasy, lecz trzeba ją opisać na wzór poniższych opisów. Rasa od gracza musi zostać zaakceptowana przez Administrację; jest ona także publiczna (nie prywatna!) i inni użytkownicy także będą mogli z niej korzystać.

Proszę opisać nową rasę tak, jak jest na tej stronie (wedle schematu) (klik) i wysłać na moje PW. Przynajmniej ja nigdzie nie dopatrzyłam się rasy "smoka błyskawic". Następnie, gdy opis będzie dosyć wyczerpujący na temat tej nowości, zostanie tam dodany i zaakceptuję Twoją KP.


___________________________________
Lavaalis Xiorituri 15mcoao

3Lavaalis Xiorituri Empty Re: Lavaalis Xiorituri on Wto Lip 05 2016, 00:34

Ongaku Jiyuu

Ongaku Jiyuu
Dojrzewający
Admin MG Przedsiębiorca
Akcept! Taki szybki, bez żadnych kolorków :|.


___________________________________
Lavaalis Xiorituri 15mcoao

Sponsored content


Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach