Rasy Smoków

Viy Curay
Demon
Admin

Viy Curay


Male Liczba postów : 174
Wiek : 24

     
Rasy Smoków 3520j1l
Smok - fikcyjne stworzenie, najczęściej rodzaj olbrzymiego, latającego gada. Występuje w licznych mitach i legendach oraz w literaturze, filmach i grach. Według wielu mitów smoki obdarzone były dużą inteligencją, potrafiły posługiwać się magią, znały ludzką mowę, a także ziały ogniem. Poza tym posiadały lub strzegły rozmaitych skarbów.
Różne zwierzęta podobne do smoków występowały w mitologiach wielu kultur. Smoki są istotami reprezentującymi siły natury i cztery żywioły, zwłaszcza zaś ogień i powietrze. Smok był też często używany w roli symbolicznej.
Typowy smok ma cztery łapy, często pojawiający się w herbach smok dwunogi nosi nazwę wiwern.
wikipedia.org

Smoki możemy podzielić na różne  typy: smoki latające, smoki lądowe, smoki wodne, smoki nielatające i smoki głębinowe.
Smoki latające

Smoki zdolne do lotu dzięki posiadaniu specjalnie wykształconych do tego skrzydeł. Pamiętać trzeba, że nawet i smoki posiadające skrzydła mogą być uznane za nieloty - jeżeli skrzydło nie będzie posiadało odpowiedniej siły ani rozpiętości by być w stanie unieść ciężar smoczego cielska smok nie jest zdolny do lotu.
Smoki lądowe

Smoki przyzwyczajone do życia na lądzie, dzięki specjalnie wykształconym do tego członkom - zazwyczaj posiadają cztery lub dwie łapy z różną ilością palców (najczęściej od 4 do 5).
Smoki wodne

Smoki przyzwyczajone do życia na terenach podmokłych czy wybrzeżach, posiadające dodatkową parę płuc (!) w której magazynowane jest powietrze, pozwalające im na dłuższe zanurzenie się pod wodę, czy choćby bezdech. Smoki te nie potrafią jednak oddychać pod wodą - nie posiadają skrzeli. Ich bronią jest woda.
Smoki nielatające

Smoki pozbawione skrzydeł, lub posiadające skrzydła za słabe/małej rozpiętości by te mogły je unieść. Zazwyczaj pozbawiony możliwości lotu gad ma pewnego rodzaju wynagrodzenie - ma lepiej rozwinięte zmysły czy większą siłę, zdarzają się jednak przypadki posiadania dodatkowej pary łap (!) czy innych udziwnień.
Smoki głębinowe

Rozwinięta forma smoków wodnych, nie posiadająca jednak drugiej pary płuc - w zamian zyskały one możliwość oddychania pod wodą - skrzela. Smoki głębinowe pozbawione są skrzydeł, zyskały jednak one rybie płetwy (szczególnie trzeba nadmienić przemieniony w rybi ogon) i błonę pomiędzy palcami łap (które są znacznie krótsze niż łapy smoków lądowych), która umożliwia im szybkie poruszanie się pod wodą. Są to gady typowo żyjące w oceanach czy większych jeziorach, niezdolne do długotrwałego przebywania na lądzie - ich skóra wysycha, łuski doznają oparzeń i zaczynają kruszeć, a w końcu odpadać.

Przedstawione poniżej rasy są rasami podstawowymi - gracze posiadają możliwość stworzenia własnej rasy, lecz trzeba ją opisać na wzór poniższych opisów. Rasa od gracza musi zostać zaakceptowana przez Administrację; jest ona także publiczna (nie prywatna!) i inni użytkownicy także będą mogli z niej korzystać.

Rasy Smoków Awu63d
Rasy Smoków Rr8sas
Smoki ognia
opis

Jedna z ras smoków, należąca do typu latające i lądowe, choć spotyka się także typy smoków nielatających.  Nie tylko najbardziej pospolite, bo i statystycznie najczęściej tego typu smoki się spotyka, ale i znane gady. Ich większa liczebność wskazuje na znaczącą potęgę, pozwalającą przejmować większość zakamarków świata i podbijać kolejne tereny, co jest mylne - równają się one siłą z innymi rasami.
Charakteryzują się łuskami o ognistych (pomarańcz, rudy, czerwień i różne ich odmiany, bardzo często zdarza się również czerń), wyrazistych i zwyczajnie ciepłych, czy lepiej ująć - gorących barwach. Łuski nakładają się na siebie, tworząc szorstką w dotyku płytę. Zdolne są do nastroszenia, dzięki czemu stają się ostrą i wytrzymałą zbroją. Smoki ogniste potrafią osiągać zdumiewający rozmiar jak i ciężar, dlatego są także jedną z największych ras. Jak powszechnie wiadomo umieją ziać ogniem, dzięki wykształconym do tego gardłu i nozdrzom - wyłożone są one specjalnie utwardzoną tkanką, dzięki czemu nie zostają poparzone własnym ogniem. Pogłoski głoszą, iż ogień wydobywa się z serca ognistego smoka - serce jest żarem, tylko podsycanym przez jego gniew. Osobniki nie posiadające tej zdolności wykształciły inną, równie destrukcyjną - posługują się magmą, którą mogą pluć, parzyć czy próbować formować z niej ogniste pociski. Jest to niezwykle rzadka co i ceniona cecha. Smok ognisty dzięki swoim rozmiarom i ciężkości jest niezwykle wytrzymałym i silnym gadem, brakuje mu jednak zręczności. Są też  stosunkowo wolniejsze - także w poruszaniu się po lądzie jak i lataniu.
cechy

Wymienia się tutaj zdolność ziania ogniem, atak magmą, zyskaną wytrzymałość i siłę, a także łuski są odporne na ogień i lawę/magmę. Nie oznacza to, że walka dwóch ognistych gadów jest bezcelowa - także i łuski w pewnej chwili osiągną swój limit! Szczególnie potraktowane pierw kłami i szponami. Smoki ogniste wyróżniają się także wysoką temperaturą ciała.

Rasy Smoków 2rhr9t0
Rasy Smoków 2dvim1y
Smoki wody
opis

Jedna z ras smoków, zaliczana do smoków latających, smoków lądowych i smoków wodnych, bardzo często zdarzają się również smoki nielatające  Smok uważany za przeciwieństwo ognistej rasy. Cechuje je zwinność i spryt.
Charakteryzują się łuskami o barwach typowo wodnych, zimnych (niebieski, błękit, granat, fiolet), zdarza się również szarość i czerń, w układzie przypominającym węża - gładkie i nie raniące opuszek łuski, które także potrafią się nastroszyć, jednak nie czyniąc większej krzywdy - służą głównie do obrony, zaś do ataku przydają się liczne rogi - umiejscowione nie tylko na czaszce, ale także wzdłuż kręgosłupa, czy znajdujące się nawet na skrzydłach. Zazwyczaj gady te są średniej wielkości czy stosunkowo małe, aby mogły bez problemu uchować się w jeziorach, bajorach czy podążać wraz z nurtem głębokiej rzeki. Nie potrafią ziać ogniem - są za to  zdolne do kumulowania w swoich szczękach wody i wystrzelenia jej jako wodnego pocisku. Bardziej kreatywne osobniki potrafią zwężać pysk podczas ataku na tyle, aby wypuszczać pocisk jako strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Ważną kwestią jest również sam pysk - węższy i dłuższy niż u reszty smoków, pozwalający im na szybkie ugryzienia, jednak nie dający możliwości wyrwania ochłapa mięsa po jednym ugryzieniu. Smoki wodne zazwyczaj posiadają skrzydła - najczęściej są one mniejsze, krótsze i błoniaste, zdarza się jednak ich całkowity brak - zyskują dzięki temu niezwykłą zwinność, jako, że nie przeszkadza im dodatkowy ciężar na grzbiecie. Dzięki przynależności do smoków wodnych gady te posiadają dodatkową parę płuc oraz błonę pomiędzy palcami u łap - wykształciły również długie szpony, które pomagają im w łapaniu ryb.
cechy

Wspomina się tutaj o zdolności atakowania wodą; zyskaniem zwinności i szybkości; zwiększoną długością przebywania pod wodą i szybszym poruszaniem się w niej. W odróżnieniu od smoków głębinowych smoki wodne zdolne są do życia na lądzie - ich łuski nie doznają poparzeń słonecznych, choć i one wymagają nawilżenia - co parę dób. Temperatura ich ciała jest zazwyczaj niższa niż normalnie.

Rasy Smoków 5evgph
Rasy Smoków 9jj8jq
Smoki lodu
opis

Smok lodu zwany jest również smokiem śniegu, choć pomiędzy tymi dwoma rasami istnieje znaczna różnica. Należy do smoków latających i smoków lądowych. Nie występują tu smoki nielatające, ponieważ każde zdeformowane lub niezdolne do lotu smoczęcie jest na wstępie zabijane. Brzmi okrutnie, jednak jest to proces litości - pozbawiony możliwości lotu smok nie przeżyłby w warunkach, w jakich żyją te smoki. Smok lodu zbliżony jest do smoka wodnego.
Smoki lodu są jednymi z najzwinniejszych, choć wyglądem często przypominają wiwerny. Ich ciało jest znacznie wydłużone i wąskie, przypominające poniekąd węża, jednak znacznie smuklejsze i zwinniejsze. Wyróżnia je duża powierzchnia skrzydeł - zazwyczaj są one co najmniej dwukrotnej rozpiętości całego cielska gada. Może się wydawać to dziwną zmianą, jednak skrzydła te umożliwiają im łatwiejsze utrzymanie zimnej temperatury na nieprzyjaznych, cieplejszych terenach, czy podczas szybowania ponad chmurami, gdzie ciągle narażone są na światło. Podczas spoczynku skrzydła zapewniają również pewnego rodzaju płaszcz - smoki lodowe zdolne są do owinięcia się błoną skrzydeł niczym w kołdrę, dzięki czemu utrzymują ciepło podczas snu w zimniejszych stronach. Długa szyja i wąski łeb z wydłużonym pyskiem sprawiają mylne wrażenie, iż rasa ta żywi się rybami. Trzeba pamiętać, że smoki lodowe zamieszkują tereny wiecznej zmarzliny, gdzie woda od dawien nie przybrała stanu cieczy. (Czym się żywią? Głównie ptactwem lub normalną zwierzyną.) Łuski smoka lodu są gładkie, nie sprawiające oporu powietrza i niezdolne do nastroszenia się (większą część życia gady te spędzają w locie). Lśnią głównie srebrem i bielą, ale zdarza się również błękit i granit. Smok lodowy osiąga nie duże, a długie rozmiary - są smukłe i chude, jednak ich ciało jest niezwykle wydłużone. Ich wagę stanowią głównie skrzydła. Smoki lodu nie są zdolne do nastroszenia łusek, jednak dzięki opanowaniu posługiwania się lodem potrafią przywdziać go niczym zbroję. Ich główną bronią jest chwytny, często zakończony ostrym grotem ogon i zakrzywione, długie szpony.  (w ich naturalnym środowisku służą również do wczepiania się w lodowe ściany).
cechy

Możliwość tworzenia lodu i posługiwanie się nim w różnorodnych celach; wydłużony czas lotu i szybowania; zwiększona wytrzymałość i zwinność; zakończony grotem ogon i zakrzywione szpony; zdolność tworzenia zbroi z lodu. Temperatura ich ciała jest niższa; są chłodne, nierzadko zimne w dotyku.

Rasy Smoków 71l0qw
Rasy Smoków 95ykvo
Smoki wichru

opis

Znane także jako smoki wiatru czy powietrza. Należą do smoków latających, smoków lądowych. Podobnie jak w przypadku smoków lodu, niezdolne do lotu smoczęta są natychmiastowo zabijane aby ukrócić ich męki. Są najdrobniejszą z ras - tuż obok smoków motylich - mają niezwykle kruchą budowę. Wyróżniają się także nietypowym pyskiem - niektóre osobniki pochwalić się mogą ostrym, ptasim dziobem. Smok ten ma bardzo cienkie, drobne łuski, niezdolne do nastroszenia się, przez co traci on zdolność do tworzenia z nich zbroi, którą także zadawałby rany. W zamian za to pokrywają je setki, tysiące piór, które nie tylko pomagają utrzymać ciepłotę, lecz są niezwykle ozdobną częścią ich ciała, ponieważ  zazwyczaj zdarzają się trzy lub i wielokolorowe osobniki - przywodzą na myśl egzotyczne ptactwo. Smoki wichru posiadają największe spośród wszystkich smoków oczy, dzięki czemu ich pole widzenia jest znacznie rozszerzone, co tylko potwierdza fakt, że ich zmysł wzroku jest niezwykle rozwinięty. Często zdarza się, iż te niezwykle kolorowe smoki posiadają kilka par skrzydeł zamiast jednego, jak niemal cała reszta ras. Gady te nie zieją ogniem - kumulują powietrze w paszczy i wystrzeliwują. Taki pocisk zostaje wystrzelony z pyska z bardzo dużą szybkością i uniknięcie go graniczy z cudem.  Smoki wichru latają najlepiej ze wszystkich ras smoków, nie tylko dzięki swojego naturalnego talentu do lotu, lecz ptasiej natury, którą zaadaptowały - na podobieństwo smoków lodu życie spędzają w locie. Warto wspomnieć tutaj o także niezwykle zbudowanego gardłu, dzięki któremu są one zdolne do najprawdziwszego, ptasiego śpiewu.
cechy

Posługiwanie się powietrzem jako bronią - niemal niezdolne do uniknięcia przez niezwykłą szybkość pociski powietrze; najlepsi lotnicy - także najszybsi; najlepszy, najostrzejszy wzrok oraz rozszerzone pole widzenia; niezwykle barwne upierzenie ciała; zdolność ptasiego śpiewu. Są także jedną z dwóch najdrobniejszych, najmniejszych ras, przez co starcie fizyczne z większymi osobnikami może być dla nich śmiertelnym zagrożeniem. Temperatura ich ciała jest typowa jak dla innych stworzeń.

Rasy Smoków Zk1w6u
Rasy Smoków 23lyv7o
Smoki lasu
opis
Znane również jako smoki drzewca, bo i z nimi mają wiele wspólnego. Zaliczane są do smoków lądowych i smoków nielatających. Gady najrzadsze spośród wszystkich ras smoków, a także największą. Smoki lasu nigdy nie przestają rosnąć i zdarza się, iż cielsko takowego smoka zamieni się w wyspę czy nawet ogromny kontynent. Płacą jednak za to cenę - na starość, gdy osiągną swój własny limit wzrostu zaczynają wracać do natury. Nie umierają, a stają się żywą podstawą, na której znajdują się hektary terenów. Ich świadomość kurczy się, nim zapadają w wieczny sen, który nie ma końca, dopóki coś ich nie zbudzi. Jest także druga możliwość stania się smokiem lasu, bez narodzenia się nim, nawet, jeżeli było się każdą inną rasą, jednak traci się zdolność wiecznego rozrostu. Tutaj właśnie pojawia się łatka smoka drzewca - jest to osobnik, który zharmonizował się na tyle z naturą, że stał się z nią jednością, przyjął jej część na siebie. Smoki te nazywane są drzewcami - ich tkanki przypominają twardy i mocny pień drzewa, zamiast łusek z ich ciała zwisają liany oraz obrośnięte jest roślinnością. Każdy smok leśny, czy też drzewiec, posiada na sobie te pierwsze drzewo, które rośnie wraz z smokiem i odwzajemnia jego charakter. Gady te nie mają skrzydeł, zostały z nich pozbawione, aby pozostać z matką naturą tuż przy ziemi. Są za to niezwykle szybkie, najszybsze jeżeli chodzi o poruszanie się na lądzie, choć nie wskazuje na to ich budowa ciała. Zwinne i przystosowane do większości warunków naturalnych dzięki swojej współpracy i ukochania matki natury, wraz z wiekiem zatracają swą szybkość, a stając się wyspą wkraczają na powierzchnię oceanu, gdzie wraz z prądem morskim przemieszczają się z swoim małym, własnym światem na grzbiecie. Nie potrafią ziać ani ogniem, ani lawą,  używać wody czy powietrza, czy także innych zdolności bojowych, jednak ich ryk potrafi pobudzić do życia znajdujące się niedaleko nich roślinność, która poczyna im służyć. Smoki lasu zdolne są do rozmowy z każdą napotkaną istotą - czy to zwierzęciem, czy rośliną, dzięki czemu nawet nieobecne w ważnych wydarzeniach dowiadują się o nich od korzeni drzew.
cechy

Posiadają zdolności wyjątkowo szybkiego rozpoznania w terenie, którą zawdzięczają zdolności do rozmowy z każdą żywą istotą - mogą nie tylko zapytać się o drogę, lecz poznać wydarzenia, których rośliny były świadkiem; zdolność nakłonienia roślinności, aby służyła w obronie czy ataku; każde środowisko naturalne im sprzyja; nigdy nie przestają rosnąć; na ich grzbiecie powstaje ich własny, prywatny świat, zazwyczaj leśny, który odwzajemnia ich charakter i postawę. Nie umierają, a osiągając limit swojego rozrostu zapadają w wieczny sen; nie są zdolne do lotu i przez to przebywanie na większych wysokościach, np. w górach, sprawia, że czują się niekomfortowo i niepewnie; zabijanie bez potrzeby pojmują jako złamanie prawa natury i pałają niechęcią do każdego, kto złamie tą złotą zasadę. Ciężko jest wyczuć temperaturę ich ciała; przez liczne zgrubienia i roślinność słabo wyczuwa się ciepło.


Rasy Smoków Slgv0p
Rasy Smoków 1jsuus
Smoki motyle

opis

Smoki motyle to jedna z dwóch na nowo odkrytych i poznanych ras, jakie pojawiły się w krainie. Smoki motyle należą do smoków latających i smoków lądowych.
Smoki motyle należą do grupy smoków niezwykle barwnych, kolorowych, wyróżniających się szczególną kolorystyką łusek i skrzydeł, podobnie jak smoki wichru. Na podobieństwo motyli zdarza się, że smoki te posiadają czułki czy inne, upodabniające je do tych kolorowych owadów odnóża, narządy. Odznaczają się  unikatową formą skrzydeł - są to najprawdziwsze motyle skrzydła, niezwykle ozdobne (jak na piękne motyle przystało!), lekko oprószone pyłem, jednak stracenie go nie grozi im żadną szkodą. Smoki motyle często odznaczają się  także dwoma czy trzema parami skrzydeł.  Nie tylko są niezwykle ubarwione jak smoki wichru, ale także są najdrobniejszą i najmniejszą rasą. Smoki motyle są niezdolne do nastroszenia gładkich, kolorowych łusek, ani do ziania ogniem czy posługiwania się inną materią w swojej obronie, wykształciły jednak osobliwy, oryginalny sposób. Każdy smok motyli potrafi wybrać, wedle własnego wyboru, jakiegoś owada na swojego protektora i partnera (najczęściej pada oczywiście na motyle.) Naznaczony owad przepoczwarza się w większą i o wiele silniejszą formę, często zmieniając wygląd, upodabniając się do swojego właściciela. Protektorzy starzeją się wraz z smokiem i wraz z nim umierają. Jeżeli owad zostanie zabity wcześniej może zostać zastąpiony następnym. Smoki motyle żywią się głównie owocami, dlatego nie posiadają ostrych, długich kłów, a mnóstwo mniejszych, ostrych ząbków. Podobnie jak motyle, smoki te przyzwyczaiły się do pewnych środowisk, gdzie np. na terenach leśnych przybierają odcienie brązu i zieleni by móc się ukryć, jednak często występują w jaskrawych kolorach, by zwracać na siebie uwagę i być atrakcyjniejszym.
cechy

Zdolność przemiany wybranego owada w potężnego protektora; niezwykle zwinne i szybkie; niezwykle kolorowe ubarwienie i wygląd; zdolność kamuflażu. Są dosyć ciepłe, jednak nie gorące.

Rasy Smoków 6ibucj
Rasy Smoków 2ns7w3k
Smoki herbaciane

opis

Ostatnia, nowo poznana rasa, zwana smokami herbacianymi (co nawiązuje do mitów z nimi związanych oraz wyglądu! Nie są zrobione z herbaty). Smoki herbaciane należą do smoków latających i smoków lądowych, choć budowa ich ciała może temu przeczyć.
Smoki herbaciane swą nazwę zawdzięczają osobliwym doborem koloru łusek - przybierają one kolory herbaty. Od zielonej, czarnej, po herbatę białą i żółtą, aż do herbaty pu-erh (czerwona) i herbaty ulung (pomarańczowa). Pomimo, iż pierwsze spojrzenie zapewnia, że smoki te nie posiadają skrzydeł - nic bardziej mylnego! Smoki te posiadają skrzydła, jednak są one niewidoczne dla oka zwykłego osobnika (dostrzegają je szamani i magowie), nadal mogą zostać jednak uszkodzone i warto o tym pamiętać. Łuski smoków herbacianych są gładkie i zdolne do nastroszenia się, lecz ze względu na swoją budowę (drobne i krótkie, w większości nakładające się na siebie, tworzące gładką płytę) nie zadają one sporej krzywdy, prócz licznych zadrapań. Ciało tych smoków jest specyficzne - nie tylko długie, z krótszymi łapami, lecz niezwykle długie i wijące się niczym wstęga. Krótkość łap wynika z faktu, iż większość życia spędzają one nad lądem, wciąż unosząc się w powietrzu za pomocą niewidocznych skrzydeł. Smoki herbaciane to jedna z najłagodniejszych ras, a jednocześnie najinteligentniejsza - świadczą o tym liczne mity związane z tymi gadami. Najbardziej znany głosi, iż smok herbaciany rodzi się z... kubryczka! Zaparzając herbatę, pełen troski i smutku, budzi się do życia smoka-pocieszyciela. Pierwsze smoki herbaciane nie były większe od dłoni i mieściły się w filiżance herbaty. A choćby tak głosi powieść.
cechy

Smoki herbaciane posługują się... parą! Nie jest to szczególnie silna umiejętność obrony, jednak wynagradza im to wyjątkowa inteligencja i zrozumienie świata.  Ciało tego  gada nie jest ciężkie, a wręcz niezwykle lekkie, dzięki czemu może unosić się w powietrzu przez wiele dni nim zmęczy skrzydła. Są cieplejsze niż można przewidywać, jednak nie są gorące ani nie parzą w momencie dotknięcia.

Rasy Smoków 2le5mw6
Rasy Smoków 6itx1d
Smoki błyskawic

opis

Znane również jako smoki elektryczności, należą do gadów latających i lądowych, lecz nigdy nie spotkano osobnika nielatającego. Nie osiągają wielkich rozmiarów, ale nadrabiają ów fakt niesamowitym sprytem, szybkością i kreatywnością w locie.
Charakterystyczną cechą tych smoków jest ciemne ubarwienie, nierzadko jednolite, a także częsty brak łusek. Niektóre osobniki zamiast nich mają mocniejszą skórę, przypominającą taką jak u jaszczurki. Posiadają dużą rozpiętość skrzydeł, a długie ogony służą za ster. Długie uszy ułatwiają im wyłapywanie dźwięków. Same gady są raczej małe i mocnej budowy, ale zdarzają się smuklejsze osobniki, choć pod tym względem nie ma określonej zasady. Ich bronią są kule plazmy, którymi plują, a czasem nawet błyskawice wydostające się z paszczy. Nie są w stanie atakować zbyt szybko, a ofiary atakują raczej pikując w dół, oddając precyzyjny strzał i szybko wzbijając się z powrotem w powietrze. Ich ogień to płynna masa, podpalana acetylenowo-tlenowym ogniem, który nie ma dużego zasięgu i służy raczej do ogrzewania legowiska. Są odporne na elektryczność, dzięki czemu mogą bez przeszkód latać w trakcie burzy. Potrafią kumulować w swoim ciele nieduże ładunki, jednak na tyle słabe, że nie zabijają. Mają również szczęki słabsze niż inne smoki. Gustują w rybach. Przystosowane raczej do nocnego trybu życia, dobrze orientują się w ciemnościach. Prócz wzroku ułatwia im to inna umiejętność tych gadów - echolokacja. Ponadto, dzięki małym rozmiarom nie są aż tak niezdarne na ziemi. Z natury lubią kombinować na każdy możliwy sposób, czy to w powietrzu, czy na stałym gruncie.
cechy

Smoki te plują plazmą albo wystrzeliwują z pysków pojedyncze błyskawice. Ich ogień to płynna masa podpalana acetylenowo-tlenowym ogniem, który nie ma dużego zasięgu i służy raczej do ogrzewania legowiska. Są szybkie i zwinne w locie, a także kreatywne i sprytne. Widzą w ciemnościach i potrafią posługiwać się echolokacją. Na ziemi również czują się całkiem dobrze. Temperatura ich ciała jest normalna, jak u innych stworzeń.

*Całkowity rework done by Severus*.