Pomysły na Zmiany

Viy Curay
Demon
Admin

Viy Curay


Male Liczba postów : 174
Wiek : 24

     
Mam do was taką prośbę. Jeśli macie jakiś pomysł, chcecie coś zmienić, zająć się czymś napiszcie w tym temacie, wypełniając formularz.

Kod:
[b]Czego dotyczy pomysł: [/b]
[b]Opisz Go dokładniej: [/b]
[b]Co on zmieni na forum: [/b]
[b]Przewidywane:[/b]
[list][*][u]Plusy:[/u]
[*][u]Minusy: [/u]  [/list]


Czego dotyczy pomysł:
Opisz Go dokładniej:
Co on zmieni na forum:
Przewidywane:
  • Plusy:
  • Minusy:
Amiru
Latający Wilk

Amiru


Female Liczba postów : 884

     http://kamilejszon.fbl.pl
Czego dotyczy pomysł: Ogólny temat służący postom na zasadzie "Szukam kogoś do popisania".
Opisz Go dokładniej: Coraz częściej dostrzegam w ogłoszeniach poszukiwania "kogoś" czy też w oczy rzucają się teksty na SB na ten temat. Ludzie chcą fabulić, jednak nie zawsze są w stanie odważyć się, by wparować zwyczajnie do tematu i zacząć rozmowę. Można więc założyć w ogłoszeniach przyklejony temat, gdzie każda osoba mogłaby zajrzeć i zorientowac się, czy ktoś obecnie nie poszukuje osoby chętnej na fabułę czy - ostatecznie - samemu zamieścić tego typu ogłoszonko. Userzy odznaczaliby np. czy dane "ogłoszenie' jest aktualne, czy też już nie.
Co on zmieni na forum: Wprowadzi jakiś porządek, ułatwi i usprawni funkcjonowanie, zwłaszcza osobom "nowym" na forum. NIewiele to kosztuje, jeden temat. A nóż - widelec się przyjmie?
Przewidywane:

  • Plusy:
    - porządek, ład, przejrzystość,
    - prostota w 'znajdowaniu kogoś na fabułę'
    - ułatwione pierwsze kroki, pierwsze spotkanie fabularne
    - urozmaicenie w jakiś sposób rozrywki*
  • Minusy:  
    - obecnie nie jestyem w stanie nic wymyślić. COś nowego, więc może nowe zamieszanie?

    * spotkałam się na forach z sytuacją, kiedy MG niejako 'narzucał' osobom z tego typu tematów wspólne spotkanie/fabułę etc. Oczywiście wprowadzanie konsekwencji niekoniecznie miało miejsce, jednak element swego rodzaju zaskoczenia, losowe spotkanie, z którego nie zawsze wiadomo, co wyjdzie, może przyczynić się do uatrakcyjnienia rozgrywki osobom ceniącym sobie tego typu nieprzewidywalne zwroty akcji etc. A kto wie, może pozna się nowego partnera, kochanka, ojca szczeniąt? ^_^'

    Ponadto można by to rozgrywać na zasadzie mini-eventów, np.
    "X spotka się na fabule z Y
    W końcu X nienawidzi czarnych wilków, zatem napotkany Y z pewnością nie wpłynie korzystnie na jego zachowanie. X jest porywczy, kto wie, co z tego wyniknie?
    "
    {przykład absurdalny, ale nie miałam zbytnio czasu i głowy na coś lepszego, tak 'od czapy'. Oczywiście MG sprawdzałby KP, kombinując, co ciekawego wymyślić}
    Mozna np. ustalić 'nagrodę' za tego typu spotkanie, np. kilka kostek, item, whatever.

Carly
Latający Szpieg

Carly


Female Liczba postów : 420
Wiek : 24

     http://davocem.blogspot.com
Jestem zaaa. Bardzo fajny pomysł, i zniweczyłby pewnie ten spam tematów "Kanapka szuka romansu" c:
Taharaki
Latający Doświadczony Wilk

Taharaki


Male Liczba postów : 412

     
W sumie chodziło mnie nawet nie tyle o konkretne poszukiwania, ale o zwykłe "popisałbym, ale nie mam z kim, pospamię w temacie z ogłoszeniami albo na sb". Poszukiwania kogoś po prostu na fabułę, bez z góry ustawionego "szukam przyjaciela, zaprzyjaźnimy się".

I bardzo przepraszam za przykład.. Dopierro po czasie skapłam się, że może on podchodzić pod rasizm ;c .
Kodoku Ritsu
Dorosły

Kodoku Ritsu


Male Liczba postów : 66
Skąd : jestem? :I

     
Czego dotyczy pomysł: Stworzenie strony forum na FB.
Opisz Go dokładniej: Wiem, już wcześniej była robiona takowa strona, ale dla starego adresu. Można by zrobić nową, dla nowego.
Co on zmieni na forum: Może pojawić się więcej userów, jeśli ktoś się zainteresuje, tylko trzeba wtedy udostępniać stronę(ci, co mają FB).
Przewidywane:

  • Plusy: Może ktoś nowy się zarejestruje.
  • Minusy: Zawsze może się jakiś troll pojawić. :'c
Lee
Łowca

Lee


Male Liczba postów : 567
Wiek : 26

     http://theblackstarwolf.deviantart.com/
Tahi - świetny pomysł, pytam się Arthasa co o tym sądzi, jak się zgodzi to przejdziemy do jego realizacji c:

Kodoku -  Myślę, że zakładanie nowej strony jest zbędne, raczej bym odświeżyła tą starą, ale w sumie fajnie, że ten temat został poruszony, a raczej powiedziałabym, że odkurzony. Gorzej z tym, że nie wiem kto założył tego fp.
Tsukuyomi Aen Saevherne
Dorosły

Tsukuyomi Aen Saevherne


Male Liczba postów : 370
Wiek : 28
Skąd : Warszawa

     
Co do tematu do zapoznawania pomysł jest świetny! Szczególnie gdy dorzucimy kwestię losowości wedle widzimisię MG. Spotkania wtedy będą niezamierzone i fabuła może wyjść bardzo interesująca. Jak najbardziej jestem za.

Co do FB musimy tylko dowiedzieć się kto zna pasy i odkurzymy naszą stronkę,
Taharaki
Latający Doświadczony Wilk

Taharaki


Male Liczba postów : 412

     
Z tego, co pamietam, dostęp do fan page'a miała Kalina.


Dzięki Ci, Tahi! ;u;
~Lee
Abbey
Hybryda

Abbey


Female Liczba postów : 254
Skąd : skądinąd

     
Czego dotyczy pomysł:


    Powiedzmy, że działu na łamach forumowej gazetki. Aczkolwiek to tylko przykładowo.


Opisz Go dokładniej:


    No to tak... Chyba nikt nie zaprzeczy, jeśli powiem, że na naszym forum sposób, w jaki piszemy, ma znaczenie. Całkiem spore. Ortografia, poprawność gramatyczna, wszystko z tej bajki też powinno mieć. Można by więc zrobić coś ala "Minutka ze słownikiem". Gdyby byli chętni. Do czego? Do tego, żeby usiąść raz czy dwa razy na tydzień i wygrzebać jakąś zagwozdkę językową skądkolwiek - z głowy, ze słownika, wyrwać poloniście z gardła. Generalnie jakiekolwiek zagadnienie z tego tematu. I tak powolutku, powolutku, porcjami da się przyswoić sobie gramatykę. Ktoś chętny może by był, nie wiem, jak inni, ale ja przykładowo lubię takie rzeczy znajdywać, ot, dla siebie.


Co on zmieni na forum:


    Jak zaznaczyłam wyżej - wyeliminuje część błędów, które mogłyby się przytrafiać.


Przewidywane:

  • Plusy:

    - poszerzanie wiedzy o naszym rodzimym języku i jego trudnościach,

  • Minusy:  

    Nic mi nie przychodzi do głowy. Dyskusje przechodzące w kłótnie? Ktoś się obrazi? Osoba pisząca to narazi się na komentarze "Ty to takie artykuły smarujesz, a sam robisz błędy"? Nie sądzę, nasi userzy są na zdecydowanie wyższym poziomie. c:
Tsukuyomi Aen Saevherne
Dorosły

Tsukuyomi Aen Saevherne


Male Liczba postów : 370
Wiek : 28
Skąd : Warszawa

     
Hmm pomysł wydaje się ciekawy i innowacyjny. Może niektóre osoby nieco się z tego nauczą co byłoby wielkim plusem. Ja osobiście byłbym za, można to nawet potem wklepać do "Czy wiesz że?" jak to było na starym forum. czekam jednak na opinię reszty okrągłego stołu.
Abbey
Hybryda

Abbey


Female Liczba postów : 254
Skąd : skądinąd

     
Jeśli mogę coś jeszcze dodać na poparcie własnej tezy, to powiem, że owszem, plusem. I to nie tylko dla funkcjonowania forum, jeśli wziąć pod uwagę, że część użytkowników (chyba spora) jest w wieku szkolnym.

EDIT:

Jednak nie wiem, czy zamieszczanie tego tak, jak zamieszczone było "Czy wiesz że..." to dobry pomysł. Sama regułka/ciekawostka pewnie byłaby krótka, acz może konieczne byłyby jakieś wyjaśnienia. Co niespecjalnie atrakcyjne może wyglądać na głównej.
Lee
Łowca

Lee


Male Liczba postów : 567
Wiek : 26

     http://theblackstarwolf.deviantart.com/
Ja jestem za, ciekawy pomysł, nie powiem, tak jak to wspomniał już AM - innowacyjny.
Jednak nie mogłoby być to długie, jako że co za dużo to nie zdrowo. No i ileż można pisać o jednej zagwozdce gramatycznej, prawda? Krótkie, treściwe i ciekawe - wtedy przejdzie i myślę, że userom się spodoba.
No chyba, że dany wpis dzieliłby się na dwie części - treściwe streszczenie, zawierające same podstawowe informacje oraz ta część rozwinięta dla tych bardziej głodnych. Takiej opcji nie wykluczam.
Abbey
Hybryda

Abbey


Female Liczba postów : 254
Skąd : skądinąd

     
Mam nadzieję, że ciekawy. c: W ten worek można naprawdę dużo rzeczy wrzucić, może wręcz na jakieś minikategorie podzielić. Choćby:


  • POGROMCY MITÓW
    W czym mieściłyby się naprawdę króciuśkie omówienia różnych mitów (lub nie-mitów). Jak ta teoria o zaczynaniu zdania od "więc" (akurat nie pamiętam, o co z nią chodzi, ale zdaje mi się, że coś tam z nią jest dziwnie).

  • NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY
    Jest taka grupka notorycznych błędów.

  • NAJDZIWNIEJSZE WYRAZY
    Niektóre mają takie swoje dziwactwa.

  • JAK ZAPISAĆ...?
    Nie wiem, jak to odpowiednio opisać, zatem po prostu zilustruję "tamtejszym" przykładem:
    czerwonobrunatny (brunatny z odcieniem czerwonym),
    czerwono-brunatny (czerwony i brunatny).


Wyobrażałam to sobie jako takie... przedstawienie na przykładzie. Żeby tak "okiem zapamiętać", a na tego podstawie gdzieś z tyłu głowy mieć regułkę.

Wreszcie można by dodać do tego możliwość zadawania przez użytkowników pytań, na które nie umieją znaleźć odpowiedzi, przykładowo z powodu braku słownika - różnie bywa.

Pełno tego, o czym można pisać. Znaki interpunkcyjne - jakże tajemniczy jest taki myślnik - ortografia, składnia, deklinacja, a poza tym zagadnienia związane bezpośrednio z pisaniem. Nie szukając daleko: zapisywanie dialogów. Gdzieś można wetknąć podręczny słownik synonimów, tematem związany z forum. Polski trudna i piękna język...
Jeśli pomysł przejdzie, ja się mogę tym zająć. Uwielbiam mieć do czynienia z takimi gratkami.  
Jak za dużo plotę, to gorąco przepraszam. Albo jeśli mnie ponosi i za dużo kombinuję (mam do tego predyspozycje od urodzenia; w razie czego sprowadźcie mnie na ziemię).

Zawsze też można przeprowadzić ankietę sprawdzającą, czy ludzie coś takiego kupują i w jakim stopniu. Bo to w sumie dla userów, im musi się spodobać.
Carly
Latający Szpieg

Carly


Female Liczba postów : 420
Wiek : 24

     http://davocem.blogspot.com
Jestem absolutnie za. Często się podkrada innym userom wyrażenia czy słowa. To byłoby dobre dla ogółu. 10/10.
Mti
Dorosły



Liczba postów : 99

     
Czego dotyczy pomysł: z zakresu rang trudnych, dotyczący.. urozmaicenia fabuły
Opisz Go dokładniej: W skargach i zażaleniach, ja i Anaela, poruszyliśmy temat nauki na rangi trudne. Ja w ten sprawie. Skoro to ruszyło i nauka będzie polegać również na zasadzie lekcji, które będzie dawał na Los, Świat (czyli inaczej MG XD) to aby ułatwić im zadanie, zachęcić do wprowadzania (początkujących danych dróg) coraz bardziej w świat, w który wkraczamyją, pomyślałem by wprowadzić.. range(czy coś w tym stylu). Nie wiem, może uczeń/czeladnik X.  W ten sposób jeśli MG zobaczy taki napis to będzie mógł, w zależności od inwencji twórczej, wprowadzić nas takiego kogoś, od strony praktycznej, w dane nowe realia. Jeśli byłby to uczeń maga no to, np. spotkanie z jakimś duszkiem, który dałby jakąś zagadkę, czy po prostu lekcja polegałaby na umiejętności dogadania się, rozmowy z taką istotą, a przebieg tego spotkania, zależnie od jej wyniku, coś by już wniósł lub nawet mógłby sprawić iż uczeń zacząłby się zastanawiać czy to, aby na pewno jego droga ; jakieś dziwne zdarzenie, po którym pozostawało by pytanie: czy mi odbija, czy to faktycznie miało coś wspólnego z magią ; wędrowca, który zadałby kilka pytań i dałby coś, czy zasiał ciekawość na jakiś temat w zależności od odpowiedzi ; jakąś mini przygodę, np. iż trafi się na ślad jakiejś tajemnej księgi, sanktuarium, mrocznej tajemnicy.. czegoś tam, no dużo jest możliwości.
Co on zmieni na forum: tak szczerze to w zasadzie ułatwi odnajdywanie początkujących przez MG i nieco kuszenie ich by nieco namieszać, wprowadzić jakiś wątek, czy ogólnie pokazać na jaką robotę, fach, ścieżkę się targnęli (od strony praktycznej, czytać zwoje, czy księgi, a przeżyć to na własnej skórze to jest różnica)  
Przewidywane:

  • Plusy:
    jak w/w
    uprzykrzenie urozmaicenie życia nam uczniom
  • Minusy:
    na razie ich nie widzę, chociaż może jednak.. (oj coś czuje iż odbije się to na mnie, a może to tylko przewrażliwienie..)



//mam jeszcze pomysł na sposoby leczenia się  ras smoków, ale to chyba zbędne, czy nie???

edit:
ups.. a przecież miałem to wykreślić. Ogólnie chodziło mi o warunki, sposoby przyspieszające, leczące rany, ale to można wywnioskować samemu z opisów, więc nieważne. Uznajmy iż pytania nie było ^^'
a co do tej rangi, to ta chyba mogłem nieco inaczej to przedstawić, głównie chodziło mi o urozmaicenie nieco tego zdawania na rangę, by przed testem było jakieś.. wprowadzenie, by od ''młodzieńczych lat''(że tak się wyrażę) wdrażać się w tą nową drogę, jak to w życiu bywa, ale zdaje się niepotrzebnie.
no do jasnej.. gwiazdy co się dzieje z tym kompem?!
Malice
Dorosły

Malice


Female Liczba postów : 56
Wiek : 26

     
Mhm. Powiem szczerze, że poprzedni pomysł znacznie bardziej mi się podobał, tym bardziej, że nie widzę potrzeby wprowadzania tutaj nowej rangi. Po prostu w opisach rang dodam wzmiankę, że w przypadku braku aktywnego Maga/Szamana etc etc na forum, wilk chętny musi się zgłosić po rangę, a następnie udać się do Biblioteki (powstanie nowy temat), gdzie zaczerpnie wiedzy magicznej. Potem może lecz nie musi, udać się na wyprawę bądź też zdać po prostu test na Maga.
A jeżeli chodzi o początkujących - nie spotkałam jeszcze osoby, która by miała problem takiego formatu i pod tym względem.

Czekam na opinię reszty.

//Leczenie ras smoków? Boję się, że to by strasznie namieszało, a wolę uniknąć powstania tutaj drugiego wolva... Niektórzy mam nadzieję, że mnie rozumieją.


~Lee.
Carly
Latający Szpieg

Carly


Female Liczba postów : 420
Wiek : 24

     http://davocem.blogspot.com
A jak dla mnie to jest okej - a przynajmniej jako samo stworzenie rangi, za to MG tak czy siak pewnie będą się wtrącac w ów Bibliotekach, także nie ma potrzeby nawiedzania uczniów w zwykłej egzystencji C:
Whisk
Dorosły

Whisk


Male Liczba postów : 51

     
Czego dotyczy pomysł: Długość podpisów.
Opisz Go dokładniej: Tak więc... wyobraźcie sobie, że robicie niezbyt długi podpis, ale o skomplikowanym kodzie HTML. Wysyłacie, i nagle co się okazuje? "Twój podpis jest za długi". Tak więc, wnioskuję(tutaj, bo do skarg i zażaleń chyba nie da się sprecyzować, jakiego gatunku jest ów problem) o zwiększenie ilości dostępnych znaków, i to nie o jakieś marne 10, czy 20.
Co on zmieni na forum: Osoby lubiące kombinować z kodem HTML będą miały większe pole do popisu, bo będą mogły robić ładniejsze podpisy.
Przewidywane:

  • Plusy: Większa możliwość kombinowania z kodem HTML, niektórzy nie będą musieli się irytować(żeby nie użyć brzydszego słowa) z powodu małej ilości dostępnych znaków.
  • Minusy: Nie widzę żadnych.
Sergey
Dorosły

Sergey


Male Liczba postów : 314
Wiek : 25
Skąd : Mała wieś pod Warszawą

     
Będę pierwsza, będę pierwszaaa! Bo mogę odpowiedzieć? Jak raz się na coś przydam.

Niestety, zwiększyć długości podpisów zwyczajnie się nie da. Administracja przy przenoszeniu forum walczyła z tym, niestety bezskutecznie.

- Shath
Berenika
Latający Wojownik, Przewodnik
Latający Wojownik, Przewodnik

Berenika


Female Liczba postów : 296
Wiek : 23
Skąd : Nie wiem. :v

     
Hm, szkoda. :c W takim razie odwołuję mój pomysł no cóż. :/
Viy Curay
Demon
Admin

Viy Curay


Male Liczba postów : 174
Wiek : 24

     
Czego dotyczy pomysł:
Zmiany shouta.
Opisz Go dokładniej:
Aktualny chat dostępny jest dopiero po zalogowaniu i po kilku minutach braku aktywności automatycznie się wylogowuje. Mam wrażenie, że lekko psuje to komunikację między użytkownikami. Lepszym pomysłem byłby shout, jaki posiadaliśmy na poprzednim forum.
Co on zmieni na forum:
Lepszą komunikację? x3
Przewidywane:

  • Plusy:
    Jak mówiłam, lepsza komunikacja.
    Może to moje pokraczne rozumowanie, ale takie wypełnione życiem shouty przyciągają nowych użytkowników.
  • Minusy:
    Brak c:
Carly
Latający Szpieg

Carly


Female Liczba postów : 420
Wiek : 24

     http://davocem.blogspot.com
O taktaktak :v Absolutnie jestem za, strasznie mnie irytuje i w ogóle nie wiem co się na forum dzieje ;_;
Lea
Latający Doświadczony Lekarz

Lea


Female Liczba postów : 496
Wiek : 25
Skąd : Mała wieś pod Warszawą

     
Popieram. Z całego serca nienawidzę nowego sb. Głównie dlatego prawie nie wbijam. Od przeniesienia forum wbiłam może z... 10 razy?

- Shathow
Lee
Łowca

Lee


Male Liczba postów : 567
Wiek : 26

     http://theblackstarwolf.deviantart.com/
Powiem szczerze, że wolałabym nie zmieniać, głównie ze względów estetycznych ale jednak mimo wszystko dam neutrala. Jako, że pewnie większość stawi się za zmianą, poszukam już nowego, ładnego chatboxa.
Berenika
Latający Wojownik, Przewodnik
Latający Wojownik, Przewodnik

Berenika


Female Liczba postów : 296
Wiek : 23
Skąd : Nie wiem. :v

     
I ja popieram! Poza tym, jak się da jakiś obrazek i się na niego naceluje kursorem, to SB się tak jakby... no, psuje, póki na ów obrazek celuje się. :p
No i można zrobić taki jak na starym forum, czyli zablokowany temat "ShoutBox" i tam wlepić SB. c:
Sponsored content