• Zobacz posty od ostatniej wizyty
  • Zobacz swoje posty

Logged in as Anonymous. Ostatnio odwiedziłeś nas

You are not connected. Please login or register

 » Stada » Gryfy

Gryfy

ForumTematyPostyOstatni Post
Brak nowych postów

Granitowe FilaryNiegdyś - lata, wieki wręcz temu - na krajobraz miejsca tego składały się wysokie, porośnięte bujną roślinnością wzgórza oraz rozciągające się u ich podnóży gęste, poplątane sieci kanałów wodnych. Kanałów, które pewnego dnia po prostu wyschły z niewiadomych powodów, co poskutkowało masowym obsuwaniem się ton ziemi. Wielkie, potężne więc wzgórza zniknęły z horyzontu niby ścięte brutalnie toporem, pozostawiając po sobie tylko szerokie, pnące się ku niebu filary z granitu. I tak to pozostało po dziś dzień, już bez dalszych zmian.
Na szczytach tych właśnie słupów - gdzie wiatr targa niemiłosiernie i wygwizduje swe oryginalne melodie oraz pieśni - dumne Gryfy postanowiły budować swe gniazda, a niektóre z tych honorowych stworzeń zamieszkały nawet w grotach u stóp granitowych wież. Pieczary te rozsiane są losowo po okolicy, przysłonięte głębokimi cieniami rzucanymi przez filary oraz liczną, barwną florą doskonale skrywającą wejścia do nich. Wszystkie te czynniki sprawiają, iż Gryfy czują się tu bezpiecznie. Jak w domu... bo tym właśnie są dla nich te cudowne wieże. Miejscem, gdzie mogą żyć.


Moderator: Junior Admini
34Sob Cze 18 2016, 13:29
Mewa Grota Fioletowopiórego
Brak nowych postów

Wąwóz Łez - CmentarzWąwóz położony pomiędzy Pajęczą Górą a wysokimi, kamiennymi oraz zdecydowanie ostro zakończonymi skałami. Wąwóz, do którego dostać się można na dwa sposoby: poprzez przelecenie nad wystającymi z ziemi 'kłami' bądź spadnięcie ze stromych, sypkich zbocz wielkiego, poszatkowanego wewnątrz jaskiniami kolosa. Druga metoda wypróbowana już została przez licznych Szpiegów oraz nieuważnych śmiałków, których szkielety oraz szczątki walają się pomiędzy granitowymi, ozdobionymi dziwnymi, zawiłymi wzorami nagrobkami zmarłych Gryfów.
Nie tylko to jednak nadaje temu miejscu ponurej, ciężkiej atmosfery, ale i mokre, ciemne podłoże oraz krople - przywodzące na myśl lśniące łzy - spływające po pionowych, pełnych podłużnych wgłębień i nieregularnych bruzd ścianach wąwozu. Jest to oczywiście skroplona mgła, lecz i tak większość uznaje to za znak żałoby Pani Natury nad biednymi istotami, które albo zostały tu zakopane już nieżywe, albo też zginęły poprzez spadnięcie z nieprzyjaznej gościom i obcym Pajęczej Góry.


Moderator: Junior Admini
00
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek

Zrealizowane tematy [GG]

Moderator: Junior Admini
00

Tematy [0]

TematyOdpowiedziWyświetleńOstatni Post
Brak nowych postów   

Opis Grona Gryfów

   by Berenika
0281on Nie Lis 30 2014, 20:38 by Berenika Zobacz ostatni post

Tematy [1]

  Powrót do góry

 » Stada » Gryfy

Moderator : Junior Admini

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak

Permissions in this forum:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach

  • Nowe posty Nowe posty
  • Nowe posty [ Popularny ] Nowe posty [ Popularny ]
  • Nowe posty [ Zablokowany ] Nowe posty [ Zablokowany ]
  • Brak nowych postów Brak nowych postów
  • Brak nowych postów [ Popularny ] Brak nowych postów [ Popularny ]
  • Brak nowych postów [ Zablokowany ] Brak nowych postów [ Zablokowany ]
  • Ogłoszenie Ogłoszenie
  • Przyklejony Przyklejony
  • OJEBONGO! OJEBONGO!