You are not connected. Please login or register

[Poradnik] Blokowanie denerwujących reklam w przeglądarce i na Androidzie

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Ongaku Jiyuu

Ongaku Jiyuu
Dojrzewający
Admin MG Przedsiębiorca
Witam wszystkich!

Wiem o tym, że coraz więcej osób posiada smartfony, telefony, które obsługują prawidłowo stronę wilki94. Niestety, ale także jest minus tego forum, albowiem znajdują się na niej niepotrzebne, które mogą spowodować kłopoty z Waszym sprzętem. Dla przykładu: korzystając ze zwykłej przeglądarki, możecie natknąć się ad, który będzie wyświetlał Wam komunikat, że macie... wirusa! Oczywiście trzeba się troszeczkę postarać, przeglądając od czasu do czasu stronę, jednak można się łatwo "skuć" na tego typu komunikatach. Zalecają one instalację niepotrzebnego oprogramowania, wręcz śmieciowego.

CVE-2015-3825

Użytkownicy Androida 4.3 do najnowszej wersji 5.1.1 (i dalej, dopóki dziury nie załatają) powinni się strzec z powodu CVE-2015-3825 - niebezpiecznej luki, która umożliwia programom na ominięcie praw administratorskich podczas instalacji - z tego powodu wydaje się ona (aplikacja) być nieszkodliwa, jednak prawdziwe piekło stanie się z Waszym telefonem, jeżeli takie sobie oprogramowanie dostanie się na system. Dlaczego? Podmienia ona oryginalne aplikacje na fałszywe, które mają na zadanie wykraść dane - więc jeżeli podejrzacie o jakieś malware na telefonie, w trybie natychmiastowym przeskanujcie kartę SD oraz pamięć wewnętrzną, by upewnić się, czy to wina sprzętu bądź programów na nim. Warto dodać, że narażeni są przede wszystkim Ci, którzy co chwila instalują coś nowego. Tak więc, Czytelnicy tego poradnika, zainwestujcie w jakiś dobry IS bądź antywirus, żeby chronić urządzenie przed zagrożeniami w real-time.

Lista znanych i zaufanych antywirusów

Antywirusy mają swoje odpowiedniki na Windowsa, więc możecie je zainstalować także na wspomnianym systemie.


  • avast! Mobile Security (niestety, aplikacja zniknęła ze sklepu)
  • AntiVirus FREE: antywirus (najpopularniejszy, jednak dosyć ubogi; osobny moduł Anti-Theft)
  • Avira Antivirus Security (oferuje bardzo dobry skaner, wykrywa różne adware oraz malware, Anti-Theft, AppLock (blokowanie aplikacji), brak języka polskiego, blokada połączeń)
  • Kaspersky Internet Security (skuteczny skaner, aktualizacje definicji wirusów, Anti-Theft, blokada połączeń)
  • CM Security - DARMOWY Antywirus (najlepszy skaner w testach, ochrona na wysokim poziomie, Anti-Theft, zdjęcie intruza, AppLock (blokownie aplikacji), skanowanie karty SD, blokada połączeń, czyszczenie z niepotrzebnych śmieci)


Ghostery

Ale powróćmy do naszego tematu - dobra, wyskakują mi denerwujące reklamy, nieraz wydają one z siebie dźwięki. Myślę, że to czas, żeby zakończyć śledzenie użytkownika - reklamy to nic innego, jak zbieranie informacji o osobie, która przegląda internet - co lubi, co pisze, co czyta... Do blokady będzie potrzebny nam specjalny dodatek do przeglądarki, który jest oferowany za darmo. Mam nadzieję, że nie muszę opisywać, jak wygląda dokładnie pobieranie. Można go znaleźć bez problemu w bazie add-ons, więc nie powinno być problemu. Instalacja przebiega domyślnie, bez problemów, następnym krokiem jest konfiguracja wspomnianego rozszerzenia.


Tutaj mamy krótki tekst do przeczytania, a w nim znajdziemy informacje o funkcjach dodatku, który właśnie zainstalowaliśmy.


Tutaj możemy włączyć anonimowe przesyłanie danych dotyczących awarii, błędów, działania itp. Nie musimy, dlatego każdy ma tutaj wolną rękę - zatem można zaznaczyć bądź odznaczyć, jeżeli zależy Wam na prywatności.


Włączenie chmurki na dole z lewej strony - znacznie odradzam, utrudnia korzystanie z niektórych stron. Dodatkowo nie musimy wiedzieć, co śledzi użytkownika, chociaż nieliczni, którzy zamierzają zbierać ogrom informacji na temat tego, co ich śledzi, będą zainteresowani tym. Wybór tutaj należy także do Czytelników.


Chyba najlepsze, co możemy zrobić. Znajdziemy tutaj tropicieli różnych gatunków - od Analityki do Widżetów, a co z nimi trzeba zrobić? Wszystkich zablokować! Ale uwaga, może to utrudnić korzystanie z różnych typów komentarzy, np. Facebooka, dlatego należy patrzeć ze zrozumieniem na to. Potem będzie można z łatwością umożliwiać złym reklamom i innym złodziejom informacji na dostęp do naszych danych, ale za to będzie można bez problemu korzystać z widżetów, czatów... Tutaj warto jest zaznaczyć wszystkie opcje oraz także umożliwić dodatkowi Ghostery na automatyczne blokowanie nowych tropicieli. Po tych akcjach możemy korzystać z internetu bez reklam, strony typu Tinypic znacznie schudną, ale to nie wszystko! Twórcy stworzyli aplikację na telefon, która działa od uruchomienia, uniemożliwiając reklamom pojawienie się. Została ona stworzona na bazie Firefoksa (otwarty kod), jednak nie wiadomo, czy nie "wyleci" ze Sklepu Google Play. Firma bardzo dba o to, żeby szpiegować użytkowników Androida, dlatego powiem jedno - warto się pospieszyć, żeby zdążyć przed usunięciem Ghostery.


___________________________________
[Poradnik] Blokowanie denerwujących reklam w przeglądarce i na Androidzie 15mcoao

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach