You are not connected. Please login or register

Grota Xiana

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Grota Xiana on Pon Kwi 13 2015, 19:27

Xian Feng

avatar
Dorosły

Wejście do groty znajduje się w południowej ścianie góry, dość wysoko lecz nie na najwyższym poziomie. Smoki nieloty i inne istoty pozbawione skrzydeł i tak mogą mieć sporo trudności, aby tu się dostać.
Sama grota z zewnątrz nie wyróżnia się niczym specjalnym, nie licząc powieszonych przy wejściu "dzwonków wietrznych" - wydrążonych kawałków bambusa, które cicho podzwaniają na wietrze.
Po wejściu do środka od razu rzuca się w oczy niesamowity porządek, który panuje w grocie. Oświetlenie zagwarantowane jest poprzez położenie groty na południowym zboczu góry, a efekt wzmacniają odpowiednio poustawiane metalowe płytki, które odbijają światło i kierują je do środka.
Główne pomieszczenie gościnne przypomina kwadrat, a na środku znajduje się dziwacznie niski stolik, wokół którego poukładano poduchy do siedzenia (gdyby ktoś chciałby ustawić przy takim stole krzesła, okazałoby się, że są one za wysokie).
Ciekawym elementem wystroju jest wydzielona pod jedną ze ścian przestrzeń w kształcie kwadratu. Wysypano tam piasek, a na tym piasku poukładano przeróżnej wielkości okrągłe kamyki, które tworzą harmonijny wzór. Gdyby któryś z gości zapytał co to takiego, Xian udzieliłby odpowiedzi, że to Ogród Zen... cokolwiek to znaczy.
Ściany pomieszczenia przyozdobiono bambusowymi matami, na których wymalowano tajemnicze, wijące się znaki. Znaków jest sporo, więc prawdopodobnie to jakiś tekst - być może wiersz lub przysłowie.
Drugie, mniejsze pomieszczenie to legowisko Xiana - tutaj goście nie są wpuszczani. Gdyby jednak ktoś zajrzał przez materiałową zasłonkę, dostrzegłby liczne miękkie poduchy poukładane na kształt okręgu - idealne miejsce do spania dla kogoś, kto lubi zwijać się w kłębek.
W całej jaskini przyjemnie pachnie kadzidłami lub aromatyczną herbatą przygotowywaną przed gospodarza.


___________________________________
Można mnie zastać w:
- Góry Przodków

Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach